Dominikánská republika je druhým největším ostrovem Karibiku. Tato úchvatná destinace zabírá přibližně dvě třetiny východní části ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily. Zbývající část ostrova patří sousednímu státu Haiti. Východně od ostrova leží Jamajka a Kuba.Los Haitises Dominikanská republika

 

Dominikánská republika se nachází mezi Severní a Jižní Amerikou. Na severu ji omývá Atlantský oceán a na jižním pobřeží Karibské moře. Dominikánská republika má rozlohu 48 442 km2, čímž je větší než Bahamy, Jamajka nebo Portoriko a například jedenapůlkrát větší než Belgie.

Krajina Dominikánské republiky je velmi rozmanitá. Najdeme zde suché planiny, travnatá údolí i tropické deštné pralesy s 27 klimatickými pásy, které vytvářejí úchvatnou scenérii fauny a flóry.

Aerial view of Sosua IresTopografii Dominikánské republiky tvoří nejrůznější vysočiny, nížinaté oblasti, pobřeží, řeky a jezera, která poskytují možnost jedinečných výletů do přírody.

Většinu návštěvníků, kteří přijíždějí do Dominikánské republiky, uchvátí krásné dlouhé bílé nebo zlaté pláže, které se táhnou v délce až 1 633 km.

Na území Dominikánské republiky se nachází pět pohoří, která dotvářejí jedinečnou podobu celé destinace. Nejvyšší horou země je Pico Duarte (3 175 m n. m.) v pohoří Cordillera Central. Vrchol hory bývá často zahalen do jemného oparu. Nejnižším místem je jezero Enriquillo, jehož hladina leží 44 metrů pod úrovní moře.