Rio San Juan je rybářské městečko, můžete sledovat fascinující a spíše romantický pohled na vykládání denního úlovku. Útulné restaurace v blízkosti pláže mají dostatek čerstvých surovin z oceánu. Místní trhy nabízejí nepřeberné množství čerstvého ovoce a zeleniny. 

Zajímavý výlet, který je nabízen v Rio San Juan patří  rybolov v kombinaci s návštěvou GRI GRI laguny a Playa Caleton. Jsou zde k vidění nejslavnější mangrovové háje v Dominikánské republice. Jejich přirozené koruny mangrovníků jsou domovem mnoha ptáků. Gri Gri laguny  stojí za návštěvu.

 Co se týče pláží, u  Rio San Juan je jich opravdu mnoho, můžete šnorchlovat a rybařit nebo jen tak krmit ryby kousky banánů. Playa Caleton, je jedna z jemných klidných pláží, Playa Grande, která je právem považována za jednu z nejvýraznějších pláží v Dominikánské republice. 

Milovníky surfování potěší fantastické vlny, zkušení i začínající potápěči mají různé možnosti pro potápění. Rio San je zde golfové hřiště Playa Grande a exkluzivní resorty, které určují nové standardy v luxusu a pohodlí.

Při pobytu v Rio San Juan, půjčení automobilu je asi nejpohodlnější způsob, jak jezdit na výlety. V okolí Rio San Juan najdete mnoho skvělých přírodní zajímavosti, jako je GRI GRI laguny, Playa Grande, Playa Preciosa, Cueva de las Golondrinas. Pro golf mohu doporučit Playa Grande 18-jamkové golfové hřiště, které se hodnotí podle mnoha golfových odborníků jako nejlepší v Karibiku.