Sosúa Beach je jedna z nejkrásnějších pláží v Dominikánské republice a patří k nejnavštěvovanější turistické destinaci v Karibiku. Sosúa se nachází na severním pobřeží Dominikánské republiky, jen čtyři míle od mezinárodního letiště v Puerto Plata a pouhých 15 minut od města Cabarete

Najdete zde prvotřídní hotely a letoviska, s mezinárodní kuchyní, noční kluby a vynikající zábavu. Na pláži nabízí několik atrakcí, jako je opalování, šnorchlování, vodní lyžování, potápění, a živou hudbou.

Město je rozděleno do tří sektorů: El Batey, což je hlavní sekce, kde většina turistů navštíví, Sosúa Abajo, a Los Charamicos.

Severní pobřeží Dominikánské republiky je špičkovou turistickou destinací pro Evropany už téměř tři desetiletí. 

Sosua Bay láká vodní sportovní nadšence, včetně snorkelers a potápěčů, protože klidné vody skýtají různé druhy ryb a složité struktury útesů. V zimě, pozorování velryb je také vyhledávanou turistickou činností v Sosua Bay.

V poslední době byla vytvořila nová pláž severně od Sosua Bay, ukládáním písku, tam kde byly dříve jen strmé skalní útesy. Pláž nese oba názvy Playa Alicii a Playa Casa Marina protože je v těsné blízkosti hotelu, který nese stejný název.