Bavaro začíná na křižovatce Veron, po městě Higuey a malé vesnice Otra Banda, a rozšiřuje se 15 kilometrů na sever až do křižovatky na Macao Beach. Ostatní pláže na severu patří Uvero Alto pláž, Roco Ki pláž, La Vacama pláž. Bavaro má 10 kilometrů mořského pobřeží.

 

Nejstarší hotel v oblasti, Barcelo, je kolem křižovatky Coco Loco a Villas Bavaro I a II (levá strana). Jedním z nejnovějších hotelů je nyní Larimar Resort . Cocotal Golfové hřiště se nachází přímo u tří Meliá Hotels odst. Paradisus Palma Real, Melia Caribe a mezi nákupním centrem Plaza Palma Real.

Za Meliá Hotels je El Cortecito, srdce Bavaro a někteří lidé říkají, malé rybářské vesnice. Vlastně El Cortecito byla založena panem Cedeño z Higuey, a některých hotelů, procházející přímo u moře. Nejstarší stavbou v Los Corales (kde El Cortecito začíná) je Pirata, hnědá budova, kde jsou tři plážové bary: Bamboo bar, Soles a Umi.

Cortecito má spoustu restaurací, Capitan Cook je nejznámější, a spousta obchodů se suvenýry. 

Další křižovatka, Plaza Bavaro, je plná obchodů se suvenýry, a může jít pařit na diskotéku Mangu Areito, stejně jako na White Sands golfového hřiště. Odbočka vlevo na Plaza Bavaro, budete na křižovatce Friusa. Jak vidíte, je tam jen jedna hlavní ulice v Bavaro, která vede v kruhu.

Úřad Office of Politurnebo ( turistické policie) je vedle autobusového nádraží, v blízkosti Friusa. Na části silnice od Plaza Bavaro na Friusa, najdete nemocnici a nákupní centra s bary a restauracemi.

Bavaro končí na křižovatce do Macaa, kde se nachází Hotel RIU.