Las Terrenas, která se nachází přibližně 245 km východně od Puerto Plata, je přístupná jedním ze dvou horských silnic. Pokud přijíždíte po cestě ze západu, dáte se vlevo po městě Sánchez. Pokud přijíždíte z východu, budete projíždět Samaná, a odbočíte vpravo na silnici směrem na El Limón a El Portillo. Jakmile jste na jedné z obou cest, bude trvat další 1/2 hodiny, až 45 minut do města Las Terrenas.Cesta ze Sánchez je nejvíce vzrušující cesta čekají na vás strmé silnice které váms dovedou do Cordillera Samaná pohoří. 

Jeďte pomalu a uvidíte nádherný výhled na Samaná Bay a Parque Los Haitises na jižní straně a pobřeží Atlantiku na severní straně. Po cestě uvidíte, pestře malované Dominikánské domovy, stejně jako unikátní hospodaření a vegetaci, například 60 druhů palem. Po příjezdu do Las Terrenas, budete ohromeni klidem. Čekají na vás krásné bílé písečné pláže lemované palmami a pastelově zbarvené rybářské čluny.

 Las Terrenas  je spousta kaváren a restaurací. Obchody tam nabízejí celou škálu uměleckých řemesel, z nichž mnohé jsou unikátní ručně vyrobené předměty, které mohou být obtížné najít jinde v Dominikánské republice. 

Také si můžete vychutnat vodní sporty jako šnorchlování, potápění, windsurfing a kiteboarding. Čtyřkolky nebo jízdu na koni, výlety jsou také populární, protože umožňují vidět jinak nepřístupné oblasti. Pokud chcete navštívit krásné pláže, můžete navštívit také closeby Playa Bonita nebo Playa Las Balleras.