Barahona, který se nachází v jihozápadní části Dominikánské republiky, 190 km od Santo Dominga, Barahona má působivou vegetaci, jako každé jiné Jižní město. Barahona má nejkrásnější pobřežní oblasti po celé zemi a je jediné místo, které kombinuje pláže, hory a řeky, které tvoří perfektní kombinaci pro nádherný čas.
Krásnou pláž s názvem Quemaíto, se nachází asi 10 kilometrů od města a je dvě míle dlouhá.

Rios v Barahona
Hlavní řeka je Yaque del Sur, který se vlévá několik kilometrů severně od města Barahona. Druhá hlavní řeka v provincii je Nizaíto. Ostatní řeky, jsou Palomino, Bahoruco, San Rafael, Sito a Los Patos. Laguna de Rincón nebo Cabral sdílí Barahonské a Independencia provincií.

Hory
Hodně z provincie v západní části zabírá pohoří Sierra de Bahoruco. K dispozici je také Sierra Martin Garcia, na hranicích s Azua, východní konec pohoří Sierra de Neiba a Lomy soli a sádrovce.

Pláže v Barahona
Dálnice 44 podél riviéry Barahona nabízí jedinečné a velkolepé scenérie v Dominikánské republice. Na jedné straně svěží deštný prales v Sierra de Bahoruco a na druhé straně tyrkysově modré karibské moře podél cesty. BarahonaJuan Esteban, Bahoruco, Paraiso a Enriquillo jsou některé z rybářských vesnic, které jsou na pobřeží. Hlavní pláže jsou San Rafael, Quemaíto, Saladilla. San Rafael je nejoblíbenější. Vlny jsou velké a mladí lidé se baví přílivem a odlivem jejich vln. San Rafael řeka, teče do moře. Jeho chladné vody jsou přehrazena a tvoří kaluže krystalické vody které jsou jako stvořená k příjemně osvěžující koupeli.

Bahoruco a deštné pralesy
Důležité lesy a parky se nachází v pohoří Sierra de Bahoruco.Názory a pohledy odtud je velkolepí. Velké hory s výhledem na moře vidět výhled na moře z nich je zvláštní pocit. Tam jsou krásné výhledy z Mirador a Via Paraiso Cabral-Polo, biologické rezervace Otec Miguel Domingo Fuertes a Donald Dodd národní park, který je součástí národního systému chráněných území. Jedna z nejoblíbenějších atrakcí je magnetický pól Barahona .magneto
Magnetický pól: Co to je?
Pokud auto zastaví na správném místě, a odbrzdí ruční brzdu, vozidlo se vrátí samo do kopce. To je typické pro gravitační kopec, který je způsoben tvarem hory a okolní krajinou.