Původně rybářská vesnička v jihovýchodním cípu ostrova, v současnosti oblíbené letovisko Bayahibe, je bránou do národního parku del Este, pod který patří také ostrovy Saona, Catalina a Catalinita. Ostrůvky jsou ideální pro potápění a poznávání podmořského světa.

Bayahibe turistům nabízí překrásnou krajinu a množství přírodních zajímavostí. Překrásné bílé pláže pokrývají mušle a na své si přijdou také milovníci vodních sportů.

 

V jeskyních na pevnině můžete vidět dochované Taínské kresby a skalní rytiny.

K ostrůvku Isla Soana se dostanete po 45 min. plavby lodí, kterou si můžete najmout, tady si budete užívat nádherné pláže s bílým pískem, stínu vysokých kokosových palem a úžasného šnorchlování. Vesnička Bayahibe byla založena jako rybářská osada roku 1874 Juanem Britem a jeho rodinou, kteří přišli z Puerto Rica.

Největší atrakcí přímořského letoviska Bayahibe je bezesporu potápění. Podél hlavní pláže najdete asi 10 potápěčských center s půjčovnami vybavení, zajišťujícími výpravy k potápěčským lokalitám. Oficiálních potápěčských míst v Bayahibe a okolí je více než 20, mimo jiné jsou pod mořskou hladinou k vidění 3 vraky lodí. Letovisko se nachází na poloviční cestě mezi hlavním městem Santo Domingo a letoviskem Punta Cana (150 km).