Toto město je hlavním městem provincie San Pedro de Macorís, vedle ústí řeky Higuamo, který se vlévá do Karibského moře. Je to přístav a průmyslové centrum. 

San Pedro de Macoris je provincie těsně spjaté s rozvojem komunikace v Dominikánské republice. Zde byla instalována první telefonní zařízení a provozuje první automatickou telefonní  ústřednu uvnitř země. První telefonní hovor do San Pedro de Macorís, Santo Domingo, byl uskutečněn 20. června 1884 mezi prezidentem Ulysses Heureaux – Lilis a General Francisco Gregorio Billini.

Ve městě je šest fungujících cukrovarů, pouze Angelina už dnes nefunguje. El Ingenio Cristóbal Colón, Santa Fe, Consuelo, Quisqueya, Porvenir, jsou dodnes v provozu.

Město San Pedro de Macoris je také světově proslulá kvalitou svých hráčů. V tomto městě je několik škol baseballu: Baltimore Orioles, Houston Astros, Boston Red Sox, San Francisco obr, Hiroshima Toyo Carp školy a nakonec Atlanta Braves stadion, který je domovem legendárního hráče Tetelo Vargas. Tetelo Vargas

Zimní sezóna baseballu začíná na konci října, soustružení na vánoční atmosféru, jak Macorisanos jsou velkými fanoušky tohoto skvělého sportu.

 

 

Higuamo je řeka přední stojí chrám svatého Petra apoštola, v neoklasicistním stylu, jehož věž je symbol města ,a  je vidět z celého města a slouží jako vodítko pro návštěvníky.

Svou pozici u turistů a nejen u nich má San Pedro de Macorís, díky charakteristickým překrásným západům slunce, je vidět z promenády jak slunce zapadá v krásné radosti oranžové a červené barvy, jeho Obyvatelé díky tomu nazývají Město krásných západů slunce. “ La Ciudad de los Bellos atardeceres „

Je to také město, kde existuje vysoká míra zaměstnanosti podle počtu cukrovarů a exportních výrobních zón.

Pláže podél pobřeží tohoto města mají jemný písek a křišťálově čistou vodu.

Pláž san pedro