Cap Cana se nachází na východním cípu Dominikánské republiky, pouhých sedm minut jízdy od mezinárodního letiště v Punta Cana. Cap Cana  je exkluzivní, luxusní město známé pro dokonalou nabídku služeb a vybavení, a nesrovnatelné architektonické řešení, které se jedinečně slučuje s okolní krásou.

Cap Cana je domovem Golf Punta Espada Course. Designed by Jack Nicklaus, Punta Espada byl domov pro PGA Tour Tours vítěze na třech po sobě jdoucích letech, a byl vypsán Golfweek jako číslo jedna samozřejmě v Karibiku a Mexiku na čtyři po sobě jdoucí roky. Cap Cana je plně funkční Marina, obklopena elegantními obchody a restauracemi, přístav je k dispozici i pro jachty až 180 metrů na délku. Cap Cana rovněž nabízí lázně světové úrovně, exkluzivní členství do klubu, širokou škálu činností a vybavením a vzdělávací čtvrtí, která zahrnuje soukromé školy a univerzity Campus – vícejazyčné Cap Cana dědictví škola a UNIBE (Universidad Iberoamericana) univerzita .

Je zde  luxusní ubytování pro své návštěvníky, včetně: Sanctuary Cap Cana Golf & Spa, rybářství Lodge, Eden Roc boutique hotelu, světově proslulých Caleton Villas, Sotogrande v Cap Cana, a Golden Bear Lodge v návaznosti na Cap Cana jsou apartmány a vily k dispozici k pronájmu.

Cap Cana infrastruktura a inženýrské sítě jsou na špičkové úrovni.

Cap Cana  je obdařena bílým pískem pláží a celoročního slunečního svitu, Cap Cana je přírodní krása činí všestranný turistický cíl: moře, pláž, útesy a tropické lesy, nádherné přírodní bohatství.